• Študentské pôžičky

 

Si študent a máš v hlave veľa nápadov? Chceš realizovať svoje vízie, študentské projekty, vyskúšať študijný pobyt v zahraničí alebo jednoducho potrebuješ financovať bežné študentské výdavky?

Nestihol si podať žiadosť alebo si práve užívaš peniaze získané zo študentskej pôžičky, ale už teraz vieš, že chceš túto možnosť využiť aj na budúci rok? Nezúfaj, študentská pôžička sa prihlási o slovo aj v termíne do 15. septembra alebo do 31. októbra 2022.

Stačí, ak budeš v akademickom roku 2022/2023 študentom zapísaným v aktuálnom ročníku štúdia a ako študent prvého a druhého stupňa vysokej školy.

Tak sleduj náš facebookový profil a webovú stránku, kde včas nájdeš všetky potrebné informácie.FNPV

ŠPF

Informácie uvedené v časti ŠPF sa týkajú výlučne pôžičiek schválených a zazmluvnených do konca roku 2012.

 

O Fonde na podporu vzdelávania

Fond na podporu vzdelávania vznikol 1. januára 2013 zákonom č. 396/2012 Z.z. o Fonde na podporu vzdelávania ako právny nástupca Študentského pôžičkového fondu a Pôžičkového fondu pre začínajúcich pedagógov.

Hlavnou činnosťou Fondu na podporu vzdelávania je poskytovanie pôžičiek za zvýhodnených podmienok vybraným cieľovým skupinám - študentom vysokých škôl, pedagogickým zamestnancom škôl, odborným zamestnancom škôl, študentom doktorandského študijného programu, ako aj vysokoškolským pedagógom, výskumným pracovníkom vysokých škôl a umeleckým pracovníkom vysokých škôl do 35 rokov veku. Fond na podporu vzdelávania zároveň zabezpečuje správu pôžičiek poskytnutých Študentským pôžičkovým fondom a Pôžičkovým fondom pre začínajúcich pedagógov.

VIAC O FONDE