• Študentské pôžičky

 

Si študent a máš v hlave veľa nápadov? Chceš realizovať svoje vízie, študentské projekty, vyskúšať študijný pobyt v zahraničí alebo jednoducho potrebuješ financovať bežné študentské výdavky? Keďže vieme, že študentský život je ťažký, štát ti ponúka možnosť získať pôžičku za výhodných podmienok, ktoré inde nenájdeš. Stačí, ak budeš v akademickom roku 2020/2021 študentom zapísaným v aktuálnom ročníku štúdia a ako študent prvého a druhého stupňa vysokej školy môžeš získať až 3 500 eur, ako doktorand až 6 000 eur ročne. Stále sa pýtaš aké výhody so sebou študentská pôžička prináša? Pôžičky prideľujeme vždy spravodlivo, pôžičku počas štúdia nesplácaš ani sa neúročí. Navyše, ak po ukončení štúdia zostaneš pracovať na Slovensku, časť z pôžičky ti odpustíme. Nestihol si podať žiadosť alebo si práve užívaš peniaze získané zo študentskej pôžičky, ale už teraz vieš, že chceš túto možnosť využiť aj na budúci rok?

Nezúfaj, študentská pôžička sa prihlási o slovo aj v termíne 15. september alebo 31. október 2020. Tak sleduj náš facebookový profil a webovú stránku, kde včas nájdeš všetky potrebné informácie.

FNPV

ŠPF

Informácie uvedené v časti ŠPF sa týkajú výlučne pôžičiek schválených a zazmluvnených do konca roku 2012.

 

Máte záujem o študentskú pôžičku len s 3% úrokom?

Kontaktujte nás
 

O Fonde na podporu vzdelávania

Fond na podporu vzdelávania vznikol 1. januára 2013 zákonom č. 396/2012 Z.z. o Fonde na podporu vzdelávania ako právny nástupca Študentského pôžičkového fondu a Pôžičkového fondu pre začínajúcich pedagógov.

Hlavnou činnosťou Fondu na podporu vzdelávania je poskytovanie pôžičiek za zvýhodnených podmienok vybraným cieľovým skupinám - študentom vysokých škôl, pedagogickým zamestnancom škôl, odborným zamestnancom škôl, študentom doktorandského študijného programu, ako aj vysokoškolským pedagógom, výskumným pracovníkom vysokých škôl a umeleckým pracovníkom vysokých škôl do 35 rokov veku. Fond na podporu vzdelávania zároveň zabezpečuje správu pôžičiek poskytnutých Študentským pôžičkovým fondom a Pôžičkovým fondom pre začínajúcich pedagógov.

VIAC O FONDE